Clever Dripper Zobrazit větší

Clever Dripper

CD1114

Nový produkt

Clever Dripper je pomůcka pro přípravu filtrované kávy, která vám však dává veškerou kontrolu nad dobou přípravy.

Více informací

550 Kč s DPH

Parametry

Záruka 24

Více informací

 Clever Dripper v sobě snoubí výhody klasického dripperu (např. Hario V60) a French pressu. V jeho dvojitém dnu je totiž vbudován ventil, který se uvolní až při nasazení na šálek či dekantér. Clever Dripper vám tak dává možnost delší doby extrakce kávy jako je tomu právě u french pressu. Šálek kávy je také hutnější, silnější v chuti, zároveň čirý bez jakékoliv prašnosti a zbytků kávy, což je docílené díky papírovému filtru, který se na přípravu používá.

Nový model Clever Dripperu je navíc vyroben z Tritan BPA plastu, který je nejlépe odolný plast vůči teplu a  tak i zdravotně nezávadný. Dalším vylepšením oproti staré verzi je odnímatelná spodní část, díky čemuž můžete ventil čistit a také lépe uchopitelné ouško.

Clever Dripper je určen pro přípravu až 3 šálků kávy (1 šálek = cca 120ml), přičemž výrobce doporučuje na toto množství vody (360ml) 22g kávy. Můžete se ale řídit také obecným základním pravidlem 60g / 1 litr. Do dripperu nejdříve vložíme papírový filtr a propláchneme jej. Poté nasypeme hrubě namletou kávu a zalijeme menším množstvím vody (cca 50ml). Necháme kávu "rozkvést" asi po dobu 30 vteřin a poté krouživým zaléváním od středu ven doléváme požadovaný zbytek horké vody (max. 96 stupňů). Doporučená doba filtrace kávy je do 3,5 minuty.
 
Papírové filtry nejsou součástí balení, skvělé jsou však například Moccamaster vel.4, které také máme v nabídce.