Guatemala Huehuetenango 1000gr. Zobrazit větší

Guatemala SHB Huehuetenango 1000gr.

Farma: Huehuetenango
Odrůda: Caturra/Catuai/Bourbon
Zpracování: Washed
Nadmořská výška: 1400 – 2000 m. n. m.
Region/Oblast: Huehuetenango

Sametové tělo s čistou intenzitou, výrazným aroma mléčné čokolády, v chuti nugát, peckové ovoce (meruňky, broskve).

Příprava : Filtr / Espresso

Více informací

967,00 Kč s DPH

Parametry

Záruka 3

Více informací

Huehuetenango

Káva pěstovaná v oblasti Huehuetenango se odlišuje od typického guatemalského chuťového profilu. Jedná se o jednu ze tří vulkanických oblastí v Guatemale. 
Hory 
Cuchumatanes, které definují topografii Huehuetenango, mají vápencovou půdu s relativně vysokým.Coffee arabica může růst v široké řadě kyselých půd od kyselých (pH 4) až neutrálních (pH7). To je částečně vysvětleno rozpustností dusíku, jedné z nejdůležitějších makronutrientů kávy, která je nejsilněji rozpustná v půdách s pH od 4 do 8. Kyselost půdy určuje rozpustnost živin. Musí zůstat dostatečně dlouho rozpustné, aby mohly cestovat až po kořeny rostlin.
To také ovlivňuje rozklad minerální horniny na prvky, které rostliny mohou využívat.Tato káva roste v nadmořské výšce do 2000m a díky teplým větrům z mexických plání nedojde k poškození mrazem.
Kávová sklizeň probíhá od ledna do dubna a odrůdy v této oblasti jsou Caturra, Catiai a Bourbon.Jedná se o regionální směs, která byla vyrobena různými drobnými zemědělci v oblasti Huehuetenango v severní Guatemale.