Colombia Supremo Bucaramanga 100gr. Zobrazit větší

Colombia Supremo Bucaramanga 100gr.

COLBUC_0318_0100

Nový produkt

FarmaBucaramanga
Mix odrůdCastillo/ Colombia/ Caturra
Zpracování: Washed
Nadmořská výška1200-1500 m n. m.
Region/OblastSantander

Čokoláda, koření, sladká dochuť

Více informací

100 Kč s DPH

Více informací

Bucaramanga

Oblast Bucaramanga leží v oblasti Santander, na severu Kolumbie. Bucaramanga je hlavním městem departementu. Oblast Santander se rozprostírá nad východní řadou And, poblíž hranic s Venezuelou. Oblast leží podél 9. rovnoběžky, kde se rozděluje zeměpisná.

Kultivace začíná v nižší nadmořské výšce od 1200 metrů nad mořem. Vzhledem k tomu, že se jedná o vyšší teploty a vyšší vystavení slunečnímu světlu, pěstování kávy probíhá pod stínovým krytem, kvůli ochraně kávových stromů a půdy. Celkově má ​​oblast Santander přibližně 50 000 hektarů s kávovníky a na celostátní úrovni se jedná o 5,68% producentů kávy.


Kolumbie

Kolumbijská káva se řadí mezi nejlepší na světě, vyrábí se a exportuje od počátku 19. století. 
Mezi mikroregiony existuje bohatá paleta chuťových profilů.

V tomto nádherném původu je možné udělat pár rozdílných chutí:

Na severu rostou kávové rostliny v nižších nadmořských výškách a při vyšších teplotách. Oblast produkuje hlubšízemitější chuťstředně ovocitouvíce těl a ořechovo/čokoládové tóny (Magdalena, Santander, Norte de Santander).

Coffees z jižních oblastí (Cauca, Nariño, Huila a Tolima del Sur) jsou chváleny za jejich jemnou chuť s citronovými a sladkými tóny, které jsou podpořeny středním tělem a zvýšenou ovocitostí.

Centrální region (Caldas, Quindío, Risaralda, Valle del Norte, Antioquia, Cundinamarca a Tolima del Norte) je poměrně vyvážený, s ovocnými a bylinnými tóny.

Zvláštní klimatický systém a vhodné oblasti pro pěstování kávy činí z Kolumbie druhou největší zemi produkující Arabiku na světě. Producenti mohou sklízet po celý rok.

Díky tomu je k dispozici čerstvá kolumbijská káva po celý rok.