Gill´s Coffee Peru El Palto 500g Zobrazit větší

Peru El Palto 500g

PEREPAL_0500

Nový produkt

Farma: JUMARP El Palto
Odrůda: Caturra/Typica/Catimor
Zpracování: Washed
Nadmořská výška: 1300 - 1800  m n. m.
Region/Oblast: Peruánské Andy-El Palto–Yamón–Utcubamba–sever Peru
Certifikát: FT/Organic

Mléčná čokoláda, karamel, ovoce

Více informací

510 Kč s DPH

Parametry

Záruka 3

Více informací

JUMARP "El Palto" je naším hlavním zdrojem pro klasickou peruánskou kávu třídy 1 FTO

Juan Marco "El Palto" asociace producentů

Asociación de Productores Cafetaleros Juan Marco "El Palto" - zkratka JUMARP - založil José Carranza Barboza v roce 2003 spolu s 35 dalšími drobnými zemědělci. Vytvořili tak sdružení s cílem zajistit nový model pěstování a exportování kávy. V roce 2012 zahájil JUMARP "El Palto" ambiciózní program pro zlepšení kvality mezi svými členy. Získali finanční prostředky z poplatků Fairtrade a Organic od vládního financování a příspěvků samotných členů.


Do roku 2021 plánuje skupina producentů zvýšit skóre ohodnocení káv na 85-86.

Výroba kávy v amazonských Andách severního Peru, kde je JUMARP aktivní, začala v padesátých letech. Zemědělské postupy se dlouhodobě opíraly o používání agrochemikálií. Po mnoha dekádách se tato skupina rozhodla změnit staré způsoby a zahájit udržitelnou výrobu kávy v souladu s původním lesem. Také si uvědomili, že sjednoceni budou v komercializaci své kávy silnější. Tímto způsobem a získáním certifikace, chtějí zajistit svým členům stabilní příjem a zlepšit životní úroveň komunity.

188 členů produkuje certifikovanou kávu organického původu a fairtrade. Jednou z priorit asociace za poslední dva roky byla zvýšená produktivita.


Selva Alta biosféra

Producenti, kteří jsou spojeni se společností JUMARP na všech zemědělských částech pozemků. Celkem 188 producentů vyrábí kávu na 549 ha v "Selva Alta" v severním Peru. Jedná se o specifický druh ekosystému nalezený v Peru a Mexiku, s hustými a vlhkými lesy. JUMARP spojuje zemědělce v oblasti El Palto v okrese Yamón, který se nachází v provincii Utcubamba v oblasti Amazonas v severním Peru.


 Peru

Peru leží podél západního pobřeží jižní Ameriky. Země leží jižně od Ekvádoru a Kolumbie, západně od Brazílie a severozápadně od Bolívie a Chile. Peruanské klima je velmi rozmanité - tropická oblast ve východní nížinné džungli, suchá pouštní část na západě podél pobřeží a mírné až chladné klima ve vysokých Andách.

V Peru káva roste na východních svazích Andského pohoří. Na těchto východních svazích se výroba kávy uskutečňuje ve třech hlavních pěstitelských oblastech. Produkce se postupně přesunula z centrální vysočiny oblasti Chanchamayo (28% celkové produkce) na severní vysočiny v Amazonských a San Martin oblastech (49% celkové produkce). Jižní vysočina tvoří 23% produkce kávy.

Peru pěstuje kávu Arabica téměř výhradně; Typica představuje 70%, Caturra asi 20% a 10% kávových rostlin v Peru jsou další odrůdy. Sběrná sezóna začíná v dubnu a dosáhne svého vrcholu v červnu až září.Výrobní tradice

Velká část peruánské produkce kávy se odehrává na vysočině mezi 1000 a 1800 metrů nad mořem. Káva obvykle roste ve stínu s průměrnou hustotou rostlin 2000 rostlin na hektar. 

Jako světový lídr v oblasti vývozu ekologické kávy je Peru pravdě podobně nejvíce známá pro svou produkci certifikované kávy.